Jak wybrać funkcjonalny bidon dla dziecka?

Liczba akcesoriów, które pojawiają się w życiu rodziców po narodzinach dziecka, jest przeogromna. Pośród jednak licznych zabawek, drobiazgów ułatwiających opiekę czy też zwykłych kosmetyków, wiedzieć trzeba także o bidonie dla dziecka. Czym jest ten gadżet, dlaczego warto go kupić i jakie ma on zalety? W jaki sposób powinno się taki bidon wybierać, aby był nie tylko wygodny, ale też bezpieczny dla malucha?

Czym jest dziecięcy bidon?

Zanim przejdzie się do tego, jakie bidon dla dziecka ma zalety, a także jak powinno się go wybierać, warto dowiedzieć się zupełnych podstaw, czyli tego, czym tak naprawdę jest bidon dla dziecka.

Jest to nic innego, jak tylko specjalny pojemnik na płyn, który swoim wyglądem przypomina zwykłą butelkę. Oczywiście nie jest on jednokrotnego użytku i można korzystać z niego wielokrotnie. Co bardzo ważne, konstrukcja dziecięcego bidonu musi być odpowiednio dla malucha zaprojektowana. Nie tylko powinien on być mniejszy niż ten dla dorosłych, lecz co równie ważne, powinien mieć dwa uchwyty po obu stronach, aby niewprawne dziecięce dłonie mogły go bezpiecznie trzymać. Bardzo dobrym pomysłem nieco innego typu, jest bidon ze słomką, która ułatwi maluchowi picie.

Dlaczego warto kupić bidon dla dzieci?

dziecko pijące z kolorowego bidonuBidon dla dziecka to bardzo interesujący gadżet, który jednak nie jest dość często wybierany przez rodziców. Z jakiego powodu tak się dzieje i co sprawia, że powinno się jednak kupić go najmłodszemu członkowi rodziny?

Na wstępie warto zaznaczyć, że bidon tego typu jest dla malucha niezwykle bezpieczny. Jego budowa jest mocna, trwała a co najważniejsze lekka i wygodna. Odpowiedni kształt obudowy, a także ustnika sprawia, że pociecha uczy się zdrowych nawyków.

Inną bardzo ważną cechą takiego dodatku dla dziecka jest fakt, że jest on pokryty specjalną powłoką, która chroni płyn przed nagrzewaniem się, co dość często zdarza się w zwykłych, plastikowych butelkach.

Dlaczego jeszcze warto kupić taki bidon dla dziecka? Nie można nie wspomnieć o tym, że jest to produkt ekologiczny, ponieważ wielorazowy, a także w pełni bezpieczny. Wszystko to sprawia, że będzie on jednym z najchętniej używanych przez malucha gadżetów, który może ze sobą zabierać dosłownie wszędzie.

Jakie są zalety bidonów?

Jak zatem widać, bidon dla dziecka to naprawdę niezwykły gadżet, który z pewnością przyda się każdemu rodzicowi. Warto się jednak przed zakupem zastanowić dokładnie nad tym, jakie są jego konkretnie zalety. Co sprawia, że bidony dla najmłodszych cieszą się tak ogromną popularnością? Co zyskuje się dzięki nim?

Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że bidony mają bardzo atrakcyjny dla dziecka wygląd. Nie tylko są bardzo kolorowe i przykuwają wzrok, lecz często są także ozdobione rysunkami i postaciami z bajek. Sprawia to, że dziecko chętnie sięga po picie i nie ma konieczności kontrolowania go w tym zakresie.

Inną bardzo ważną zaletą jest fakt, że taki bidon jest wielokrotnego użytku. Nie trzeba więc po wypiciu przez pociechę płynu wyrzucać go, jak zwykłą butelkę z tworzywa, lecz można go uzupełnić jeszcze wiele razy. Dzięki temu, że posiada on solidne zamknięcie, nie ma ryzyka, że płyn się wyleje. A co więcej, dzięki umieszczonej w nim słomce, maluch może bardzo wygodnie korzystać z takiego dodatku.

Naprawdę dużą zaletą bidonu dla dziecka jest to, że maluch może go ze sobą zabrać właściwie wszędzie. Nie tylko jest w stanie sobie z nim spacerować po domu, czy też na podwórku, lecz może z nim iść również do przedszkola lub szkoły. Oczywiście bidon do szkoły powinien być w tym wypadku nieco mocniejszy, aby nie uległ on uszkodzeniu.

Na sam koniec warto jeszcze wymienić kilka zalet typowo użytkowych, które będą cieszyć zarówno najmłodszych, jak i rodziców. Przede wszystkim w tym miejscu wspomnieć trzeba o tym, że z takiego bidonu nie kapie jak ze zwykłej butelki, posiada on specjalny ustnik, więc dziecko może wygodnie z niego korzystać bez obaw o pochlapanie ubranka, natomiast cała obudowa ma wygodny i ergonomiczny kształt, więc maluch bez trudu da radę utrzymać całość w dłoniach.

Jak kupić dobry bidon dla dziecka?

dziecko pijące z bidonuBidon dla dziecka to fantastyczny gadżet, którym powinien zainteresować się każdy rodzic. Pozostaje jednak teraz najważniejsze pytanie, czyli w jaki sposób powinno się taki pojemnik na picie wybierać? Jakie są najważniejsze jego cechy, na które powinno się w pierwszej kolejności zwracać uwagę?

Wybór bidonu dla dziecka warto zacząć od spraw najważniejszych, czyli tych praktycznych. Co więc jest tu kluczowe? Bez wątpienia jedną z najistotniejszych rzeczy jest oczywiście pojemność takiego produktu. Nie może on być zbyt duży, ponieważ maluch nie poradzi sobie z jego podnoszeniem. Z drugiej strony bidon nie powinien być też zbyt mały, ponieważ bardzo często trzeba będzie dziecku uzupełniać picie.

Inną niezwykle ważną sprawą podczas wybierania dziecięcego bidonu jest to, z jakiego jest on zrobiony materiału. Musi to być tworzywo przede wszystkim bezpieczne dla dziecka, lecz jednocześnie odpowiednio mocne i trwałe. Nie może być także zbyt ciężkie, ponieważ pociecha będzie mieć problemy z jego codziennym noszeniem. Co zatem warto wybrać? Nie da się ukryć, że najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku jest bidon plastikowy. Jest lekki, tani, a także wytrzymały. Innym bardzo ciekawym pomysłem jest model aluminiowy, który z pewnością wyróżnia się dość ciekawym wyglądem. Warto jednak przed jego zakupem zwrócić uwagę na posiadane przez produkt atesty i badania dotyczące jego bezpieczeństwa.

Oprócz tych najważniejszych spraw warto przed zakupem bidonu upewnić się również, czy nie będzie on powodował zmiany smaku napoju, co wbrew pozorom dość często się zdarza. Musi się on też charakteryzować wysoką szczelnością, a także – co bardzo ważne – prostą obsługą. Z tego też powodu nie powinno się stosować w przypadku dziecięcych modeli zaawansowanych rozwiązań. Liczy się więc maksymalna prostota.

Na sam koniec – przed zakupem dziecięcego bidonu warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jak będzie się on prezentował. Kształt, kolor, a także wzornictwo takiego dodatku dla dziecka, jest równie ważne jak to, z jakiego jest on zrobiony materiału. Musi być na tyle atrakcyjny wizualnie dla malucha, aby chciał on z niego korzystać. Jeśli będzie szary i nudny, to niestety, ale dziecko po prostu po niego nie sięgnie i konieczne będzie znalezienie innego rozwiązania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *