Zabierz posiłek na długi spacer z dzieckiem

Zdrowe żywienie posiada znaczący wpływ na dziecięcy rozwój. Tyczy się to zarówno teraźniejszego stanu maluszka, jak i nawyków, których powinno nabrać, aby dobrze funkcjonować w przyszłości. Niekiedy może zdarzyć się sytuacja, w ramach której brzuszek naszego dziecka podczas spaceru zaburczy, a droga do domu będzie zbyt długa. Choć wybór lokalnego baru z „jedzeniem szybkiej obsługi” wydać się może kuszący, to warto porzucić ten pomysł — maluszek nie powinien jeść posiłków złożonych z tłuszczu i zbędnych węglowodanów. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą się okazać termiczne naczynia służące do transportu posiłku. Pozwalają na zabranie ze sobą zarówno napojów, jak i ugotowanego domowego obiadu. Dobry termos skutecznie izoluje temperaturę, przy czym podczas zimnych dni posłuży do transportowania ciepłych dań jak zupa pomidorowa, makaron z sosem lub herbata cytrynowa, natomiast latem pozwoli na przenoszenie jogurtów lub innych produktów, którym mogłaby zaszkodzić wysoka temperatura. Od długich spacerów, aż po podróże turystyczne — sprzęt znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. Jakie cechy powinny wyróżniać jakościowe termo naczynie?

Termos dla dzieci — dlaczego powinien być ze stali?

stalowa butelka termicznaJedną z pierwszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest jakość tworzywa. Eksperci rekomendują wybór produktów ze stali nierdzewnej. Jej właściwości pozwalają na skuteczną termoizolację żywności. Stal posiada niskie przewodnictwo cieplne i bardzo dobrą odporność na wysokie temperatury, dzięki czemu butelka termiczna jest dobrze zabezpieczona. Usunięcie obiadowych plam lub resztek herbaty nie będzie stanowiło problemu, stalową powierzchnię należy czyścić przy pomocy letniej wody i mydła. Warto pamiętać, że jakościowy termos wpłynie także na ochronę posiłku przed utratą właściwości bioaktywnych, a odpowiednie zamknięcie nie pozwoli na kontakt z niepożądanymi i toksycznymi substancjami. Uznaniem cieszą się termosy dwuwarstwowe, które nie tylko skuteczniej izolują temperaturę, ale i zapobiegają oparzeniom maluszka. Im więcej warstw posiada termos, tym lepiej chroni przechowywaną żywność. Przed pierwszym wykorzystaniem produktu, zaleca się zalanie naczynia gorącą wodą — w praktyce chodzi zarówno o oczyszczenie naczynia, jak i rozgrzanie ścianek, by wnętrze utrzymało ciepło przez dłuższy czas. 

Jakościowa butelka termiczna

Termos powinien mieć prosty design, który przyciąga uwagę dziecka przez kolorystykę. Spożywanie posiłku ma kojarzyć się z czymś przyjemnym, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie, warto przejrzeć ofertę i wybrać kubek z korkiem typu klik-klak. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwia wylanie się gorącego napoju spożywanego przez malca. Należy dopasować pojemność naczynia do jego potrzeb — szkolny kubek termiczny dla dzieci powinien mieć inny rozmiar od takiego, który zabiera się na rodzinną wycieczkę. Wiele modeli bidonów posiada specjalną słomkę, która pozwala na bezpieczne spożywanie napoju. Uznaniem cieszą się termosy posiadające nakrywkę, która w rzeczywistości jest kubkiem umożliwiającym wygodne spożywanie herbaty. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na dodatkową osłonę termosu. Dobrym rozwiązaniem będzie miękka gumowa powłoka, które nie dość, że pasuje idealnie do ręki, to jeszcze ochroni dziecko przed oparzeniem. Wartą uwagi opcją jest antypoślizgowa powłoka umiejscowiona w dolnej części produktu, która zabezpieczy termos przed przewróceniem się.

Ciepły posiłek w termosie dla dzieci

zielona śniadaniówka z owocami i kanapkąTermos obiadowy będzie idealnym rozwiązaniem dla maluchów jedzących posiłki poza domem. Kupując produkt, warto zwrócić uwagę na jego szczelność nie tylko z powodu zabrudzeń, ale też z powodu bezpieczeństwa żywności. Dzięki specjalnej osłonie termos nie tylko utrzymuje temperaturę, ale i skutecznie zabezpiecza jedzenie przed utratą właściwości. Sprawdzony termo pojemnik będzie posiadał wlew, którego szerokość pozwoli na wygodne napełnienie wnętrza i dokładne umycie. Uznaniem cieszą się modele wyposażone w uchwyt oraz sztućce, dzięki czemu maluszkowi będzie łatwiej spożywało się dania. Decydując się na kupno, należy zwrócić także uwagę na pojemność i właściwości pojemnika — nie każdy termos dla dzieci będzie odpowiedni do zjedzenia zupki lub ryżu z warzywkami, dlatego warto pomyśleć o wyborze uniwersalnego modelu. Warto zwrócić uwagę na wzory, które przykują uwagę maluszka. Pszczółka, piesek lub sowa mogą zachęcić niejadka do spałaszowania obiadu. Ergonomiczny kształt pozwoli zabrać termos do szkoły, przedszkola czy na spacer, przy czym jedzenie nie powinno stanowić żadnego problemu.

Pojemnik i butelka termiczna — udany komplet

Mówi się, że nie ma nic lepszego od maminych obiadków. Niezależnie od tego, czy chodzi o dłuższy spacer, szkolną przerwę czy turystyczną wycieczkę — maluszek zawsze powinien mieć zapewniony dostęp do ciepłego posiłku. Termosy okażą się niezwykle pomocne dla rodzica, który chce dbać o dziecięcy jadłospis i decydując się na kupno bidonu i termo pojemnika, warto pomyśleć dłużej o wyborze odpowiedniego produktu. Sklepy internetowe oferują wiele innowacyjnych modeli, przy czym warto zwrócić uwagę na funkcjonalność zakupionego sprzętu. Decydując się na kupno, warto także zwrócić uwagę to komplety — wybrane bidony oraz pojemniki będą prezentowały się estetyczniej, jeśli będą stanowiły stylowy zestaw.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *