Przygotuj dziecko na wiosenne zmiany pogody

Okres wiosenny jest niezwykle trudny dla rodziców, ponieważ w trakcie wahań pogodowych, dzieci chorują. Zdaniem pediatrów infekcje towarzyszą maluchom nawet około 10-12 razy w roku. Najintensywniej jednak widoczne są one w okresach przejściowych. Gorączka, katar czy kaszel to uciążliwe objawy towarzyszące podczas przeziębień pociechom. Są one nieprzyjemne dla brzdąców i rodziców, dlatego warto zadbać zarówno o odporność dzieci, jak i odpowiednio zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Odpowiedni strój

Odzież odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortu termicznego dzieciom. Gdy coraz częściej na niebie pojawia się słońce, a temperatura jest dodatnia, zwiększa się chęć spędzania czasu na zewnątrz. Aktywność na dworze, w tym spacery, jazda na rowerze czy inne czynności są wówczas wskazane. Nie należy jednak zapominać, że w takich okresach temperatura powietrza niezwykle się waha i w przeciągu kilku minut ze słonecznego dnia, może zrobić się wietrzny, ponury i deszczowy. Choć brzdącom to wcale nie przeszkadza w dobrej zabawie, nie powinny w niej uczestniczyć w niedostosowanych do tego ubraniach. Nie mogą być one ani zbyt grube, takie jak na zimę, ani zbyt cienkie. Obie wersje doprowadzą do negatywnych skutków zdrowotnych.

Płaszcze przeciwdeszczowe vs jednorazowe przeciwdeszczówki

dziecko w płaszczu przeciwdeszczowym idzie w parkuW sklepach odzieżowych można znaleźć kurtki przejściowe, czyli idealnie dostosowane do okresu wiosennego bądź jesiennego. Produkty tego typu są odporne na opady atmosferyczne. Jeden z takich artykułów to płaszcz przeciwdeszczowy dla dzieci. Idealne sprawdza się podczas aktywności na świeżym powietrzu w trakcie lekkiego deszczu bądź niespodziewanej ulewy. Dzięki takim okryciom maluchy mogą dobrze się bawić, nie przemakając. Suche ubrania to pewność, że chłodny wiatr nie przewieje brzdąca, powodując dyskomfort. Zmniejsza się również wtedy możliwość zachorowania. Ponadto jak powszechnie wiadomo, mali ludzie kochają zabawy w trakcie lekkiej mżawki. Sprawia im to wiele radości, a kurtki z nieprzemakalnych materiałów w żaden sposób ich nie ograniczają.

Jednorazowe foliowe peleryny są niewygodne oraz w pewnym stopniu krępują ruchy. Oprócz tego wydają charakterystyczne dla tego typu materiałów dźwięki, co zniechęca małych użytkowników do ich noszenia. Rodzice, zaopatrując dzieci w kurtki z nieprzemakalną powłoką, chronią je od momentu spadnięcia pierwszej kropli deszczu na ziemię, aż do powrotu do domu. Znalezienie w plecaku, foliowej alternatywy zajmuję chwilę. Po założeniu jej na lekko przemoczone okrycie wierzchnie naturalnym procesem będzie parowanie, efektem czego woda skrapla się również od wewnątrz. Wiatr może natomiast poruszać tworzywem w każdą stronę, dzięki czemu maluch nie będzie w 100 % zabezpieczony przed deszczem.

Wbudowane ściągacze na rękawach i w kapturze płaszczów przeciwdeszczowych umożliwiają osłonę miejsc, przez które woda oraz wiatr mogłyby się przedostać do wnętrza kurtki. Zgrzewane szwy zwiększają ochronę przed tymi dwoma zjawiskami atmosferycznymi. Materiał jest lekki i miękki, co oznacza, że nie krępuje żadnych ruchów. Niektóre modele zaopatrzone są także w odblaski zwiększające widoczność pociechy podczas złej pogody i po zmroku.

Kalosze dziecięce i możliwość skakania po kałużach

Jedną z zabaw, która sprawia maluchom ogromną frajdę, jest skakanie po kałużach. Wiosenne deszcze sprawiają, że najmłodsi podczas spacerów są niezwykle zajęci sprawdzaniem wszystkich zagłębień z wodą, dobrze się przy tym bawiąc. Obowiązkiem rodziców jest zakup odpowiedniego obuwia do takiej rozrywki. Kalosze dziecięce to nieprzemakalne buty zapewniające komfort i wygodę małym użytkownikom podczas deszczowej pogody. Pojawiają się one zarówno online, jak i w sklepach z rzeczami dla maluszków. Najlepszym wyborem będą buty miękkie oraz lekkie. Zbyt ciężki materiał może spowodować niechęć dzieci do chodzenia w nich i dyskomfort w trakcie jakichkolwiek ruchów. Do sprzedaży trafiają modele w dowolnych kolorach, a także motywach zachęcające szkraby do ich zakładania. Niektóre posiadają także ściągacze w górnej części, co powstrzymuje, przedostanie się wody do wnętrza podczas skakania w dużych kałużach. Oprócz tego kalosze dobrze trzymają się na nogach i niemożliwe jest całkowite ich ześlizgnięcie się. Podobnie jak w kurtkach do poszczególnych projektów producenci obuwia dodają odblaskowe elementy.

Parasolki jako ochrona przed deszczem

chłopiec z parasolką dla dzieci w ręcach skacze po kałużyOprócz przeciwdeszczowych płaszczy czy kaloszy w sklepach z akcesoriami dziecięcymi dostępne są także parasolki. Ich wybór jest zaskakująco duży. Najmłodsi uczą się poprzez naśladownictwo innych, dlatego, gdy rodzice czy rodzeństwo podczas deszczu używają parasolek, maluchy również chcą z nich korzystać. Oczywiście standardowy rozmiar będzie sprawiał wiele kłopotów i stanowczo zniechęci brzdące do stosowania ich. Dlatego specjalne parasolki dla dzieci sprawdzą się idealnie. Abstrahując od względów estetycznych, które dla pociech bywają najważniejsze, rozmiar jest dopasowany do ich wieku. Wariantów selekcji jest wiele, choćby dlatego, że znaleźć można większe z zaokrągloną rączką, a także małe i składane, mieszczące się np. do plecaka. Ich waga dodatkowo nie obciąża, a jest to praktycznie i kompaktowe rozwiązanie. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Najlepiej jeśli będzie wodoodporny i dodatkowo wiatroszczelny. Gwarantuje to specjalne włókno PVC. Stelaż to także ważne zagadnienie, ale dobrym wyborem będzie wykonany z włókna szklanego bądź mieszkanki teflonu i aluminium. Dzięki temu podczas silnych podmuchów wiatru nie wygnie się lub nie ulegnie zniszczeniu. Producenci do dziecięcych wariantów dodają także wystające uszy bądź oczka, co zwiększa ich atrakcyjność.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *