Maluch na spacerze – o czym pamiętać?

Spacery bywają odprężające, a świeże powietrze wycisza zarówno niemowlaki, dzieci, jak i dorosłych. Dlatego gdy słońce na dłużej pojawia się na horyzoncie, spore grono rodziców regularnie wychodzi z pociechami na dłuższe spacery poza miastem czy do parku. W takich wypadkach konieczne mogą być różnorodne akcesoria, które przydadzą się w wielu sytuacjach po wyjściu z domu. Nigdy nie wiadomo kiedy maluszek zgłodnieje, zabrudzi pieluszkę, bądź zechce zrobić sobie drzemkę w towarzystwie ulubionej maskotki, poprzedzając to ssaniem smoczka. Opiekunowie z brzdącami poza domem muszą być przygotowani na każdy scenariusz, poczynając od zmiany pogody, a kończą na złym humorze pociechy. Oprócz podstawowych artykułów znajdujących się w każdej podręcznej torbie czy plecaku przydatne są też mniej popularne gadżety, sprawiające, że nawet dłuższe przechadzki będą mniej kłopotliwe. Mowa o pojemniku na smoczek, czyli dobrej ochronie przed wszelkimi zabrudzeniami. Te z pewnością pojawią się, gdy będzie leżał luzem np. w wózku. Na zewnątrz znacznie trudniej go umyć, zachowując wszelkie zasady higieny. Przyda się również pokrowiec termiczny na butelkę, utrzymujący odpowiednią temperaturę mleka czy innego napoju.

Pojemnik na smoczek – czy faktycznie jest potrzebny?

dziecko ze smoczkiem w wózku spacerowymSmoczek dla wielu dzieci to gadżet, z którym przez kilka bądź kilkanaście miesięcy się nie rozstają. Działa na nie uspokajająco, usypiająco, ale także daje im poczucie bezpieczeństwa. Budzi wiele kontrowersji, ale pomimo tego liczne grono rodziców decyduje się na jego zakup. Dla opiekunów maluchów korzystających z takich akcesoriów świetnie sprawdzi się pojemnik na smoczek. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tego produktu różniących się od siebie wielkością, ceną, wykorzystanymi do ich produkcji materiałami, ale także wyglądem. Wybór należy do kupujących, ale przed zakupem warto wiedzieć, czego można oczekiwać od pudełeczek. Najlepszymi modalami są te mieszczące więcej niż jeden smoczek. Malce, szczególnie gdy kształtują motorykę małą, rzucają zabawki przez przypadek lub celowo – traktując to jako zabawę. Niestety nie zawsze podczas spaceru jest się w stanie wyłapać moment kiedy gadżet wypadł poza wózek. Wskazane jest mieć wtedy przy sobie drugi, ponieważ długi powrót do domu bez niego może okazać się niezwykle wyczerpujący. Praktycznie wszystkie pojawiające się w sklepach oraz w sieci artykuły do przechowywania posiadają wbudowany uchwyt umożliwiający przymocowanie do spacerówki czy torby. Dzięki temu zawsze ma się je na wierzchu, co zapobiega zbędnemu szukaniu. Dobrze jeśli wnętrze pudełeczka cechuje się właściwościami wodoodpornymi i łatwo się czyści. Zakup takiego dodatku umili każdą podróż i wycieczkę, gwarantując adekwatną higienę smoczków, których w tym czasie nie ma opcji m.in. wyparzyć.

Funkcjonalna zawieszka na smoczek

Każdy rodzic z pewnością niejednokrotnie był w sytuacji, w której ulubiony smoczek zgubił się tymczasowo bądź na stałe, bo maluszek np. upuścił go albo ktoś odłożył go w nieodpowiednim miejscu. Dobrą alternatywą dla tradycyjnych gadżetów jest zawieszka na smoczek. Przymocowuje się ją z jednej strony do ubranek brzdąca, a z drugiej do gadżetu. Dzięki temu nie ma opcji zgubienia go, ani przypadkowego wyrzucenia przez dziecko w trakcie spaceru. Ponadto w razie potrzeby maluszek zdoła samodzielnie sięgnąć po niego. Specjalny klips powinien być stabilnie przyczepiony do ciuszków, tak, aby brzdąc nie mógł o własnych siłach go odpiąć. Trzeba również wspomnieć, że oferowane produkty dostępne są na rynku w dowolnych kolorach i z najróżniejszymi motywami. Producenci proponują nawet spersonalizowane koralikowe łańcuszki z imieniem pociechy. Intensywne barwy i elementy składające się na całość są swego rodzaju zabawką, która wyglądem interesuje bobasy. Ruchome części w wielu kształtach i o innych strukturach pozwalają bobasom na manewrowanie nimi. Okazuje się to niezwykle przydatne podczas spacerów, gdy najmłodsi nie mają się czym zająć. W zależności od indywidualnych upodobań na zawieszkach mogą znaleźć się małe maskotki, koraliki, wstążki itd. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na materiał wykonania i solidność. Maluchy, szczególnie w okresie ząbkowania uwielbiają wkładać sobie do buzi wszystko, co tylko możliwe. Dlatego liczy się wytrzymałość produktu.

Ciepłe mleko nawet na spacerze – ochraniacz termiczny

dziecko pijące z butelkiKarmienie pociechy mlekiem modyfikowanym okazuje się kłopotliwe w podróży bądź na dłuższym spacerze. W takich okolicznościach nie ma możliwości zrobienia ciepłego napoju brzdącowi. Przydaje się wówczas pokrowiec termiczny na butelkę. Dzięki wbudowanej wewnątrz folii termoizolacyjnej obudowa spowalnia proces stygnięcia czy nagrzewania pokarmu. W zależności od temperatury wyjściowej jej zawartość utrzymuje ciepło do 3 godzin. Producenci proponują produkty w różnych rozmiarach, umożliwiając każdemu dobór do własnych preferencji. Podobnie jest z wariantami kolorystycznymi. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę na posiadanie odpinanego paska w górnej części futerału. Ułatwia on przenoszenie, ale i montaż np. do spacerówki. Należałoby również wspomnieć o prostym i szybkim w obsłudze zapięciu. Najczęściej preferowane są te z suwakiem, ponieważ można otworzyć taki pokrowiec jedną ręką, co dla rodziców okazuje się istotne. Kupowanie produktów z wysokiej jakości materiałów pozwoli na dłuższe cieszenie się nimi. Etui izolacyjne na butelkę nie zajmuje więcej miejsca niż ona sama. Oprócz tego chroni napój znajdujący się wewnątrz przed wylaniem. Łatwiej zetrzeć mleko czy sok ze środka pojemnika niż z materiałowej torby i wózka.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *