Dobierz ręcznik dla niemowlaka, który sprawdzi się w podróży

Ręcznik to jeden z podstawowych elementów wyprawki, jednak nie warto kupować standardowych, dostępnych w każdych sklepach. Warianty dla dzieci wyróżniają się przede wszystkim tym, że zazwyczaj są wykonane z o wiele przyjemniejszego materiału. To bardzo ważna cecha, ponieważ skóra najmłodszych jest bardzo delikatna, podatna na otarcia czy inne podrażnienia i reakcje alergiczne, dlatego ręcznik podobnie jak inne artykuły dla maluchów powinien być miękki. Najczęściej wykorzystywana dzianina do jego produkcji to bawełna, frotta lub bambus. Drugi rodzaj wydaje się rzadszy niż pozostałe, jednak dzięki swoim właściwościom zyskał spore grono zwolenników na całym świecie.

Ma doskonałe właściwości chłonne, dzięki czemu łatwo osusza ciało dziecka. Charakteryzuje się również tym, że szybko schnie, co okaże się ważne szczególnie w podróży, gdy brzdąc wielokrotnie wchodzi do wody np. nad jeziorem. Wycieranie go mokrym materiałem raczej nie będzie dla niego zbyt przyjemne, dlatego to ważny aspekt, jaki należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup ręcznika dla dziecka. Warto także upewnić się, czy wykorzystane tekstylia są certyfikowane – tylko w ten sposób można mieć pewność, że będą bezpieczne dla wrażliwej skóry maluszka. Co więcej, niektóre warianty ręczników sprawdzają się również jako otulacze czy ochrona przed słońcem w podróży.

Właściwości ręczników bambusowych

chłopiec leżąc na żółtym ręczniku dla niemowlaków je kawałek arbuzaBambus to materiał, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wytwarzania tekstyliów dla najmłodszych. Wyprodukowany z tej tkaniny ręcznik dla niemowlaka sprawdza się w niejednym domu, dlatego pozostaje dobrym wyborem dla wszystkich brzdąców. Pierwsza kąpiel niemowlaka wiąże się ze stresem zarówno dla niego, jak i rodziców. Aby możliwie to ograniczyć, należy sprawić, żeby było mu miło i przyjemnie – pomoże w tym ręcznik bambusowy. Dodatkowo co najważniejsze, jest antygrzybiczy i antyalergiczny, zatem z pewnością docenią opiekunowie szkrabów podatnych na uczulenia.

Włókna bambusowe pozyskiwane są z naturalnych upraw, w których nie ma miejsca na różnorodne pestycydy i środki chemiczne – właśnie dzięki temu nie uczulają nawet najbardziej wrażliwej skóry. Należy podkreślić, że wydaje się bardzo miły w dotyku, aksamitny i miękki. W ten sposób kąpiel dla każdego maluszka stanie się czymś przyjemnym. Z kolei za sprawą właściwości antybakteryjnych, na jego powierzchni rozwija się aż o 70% mniej bakterii, niż np. w ręcznikach bawełnianych. Zachowują swoje cechy nawet po wielokrotnym praniu, dlatego są produktami, które mogą posłużyć na długo. Wielokrotny użytek również nie będzie stanowił kłopotu w przypadku tego materiału.

Ręcznik z kapturem – niezbędny na plaży

Odpowiednie przygotowanie dziecka na plażę nie należy do łatwych zadań. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach – zabezpieczeniu przed słońcem, zabawkach, kąpielówkach, przekąskach, napojach i przede wszystkim o czymś, czym mógłby się wytrzeć po wyjściu z wody. W takich miejscach najlepiej sprawdzi się ręcznik z kapturem. Ten wariant będzie dodatkowo pełnić funkcję ochronną. Uniemożliwi docieranie promieni słonecznych do ciała i głowy dziecka, co może znacznie ograniczyć ryzyko poparzeń i udarów.

Jednak to nie jedyna właściwość, jaką należy wziąć pod uwagę – w przypadku takich produktów, równie ważna okaże się ich chłonność. Aby była ona na jak najwyższym poziomie, trzeba wybrać właściwy materiał. Ręcznik bambusowy potrafi wchłonąć nawet 100% wilgoci z ciała, ponadto cechuje się miękkością i przyjemnością w dotyku, co zapewnia komfort brzdącowi. Ważny jest także czas, w jakim materiał wysycha. Jeśli będzie trwać to długo, przechowywanie takiej rzeczy mogłoby być znacznie utrudnione. Zarówno ręczniki bawełniane, jak i bambusowe wysychają dość szybko, dlatego nie trzeba się o to nadto martwić.

Ręcznik kąpielowy dla najmłodszych

chłopiec otulony przez mamę białym ręcznikiem dla niemowlakaRęcznik kąpielowy to jeden z obowiązkowych elementów wyprawki. Obecnie dostępnych jest wiele produktów tego typu w różnych kształtach, kolorach, rozmiarach itp. Wybór odpowiedniego wariantu okazuje się bardzo ważny, ponieważ od niego w dużej mierze zależy to, jak maluszek zniesie czas po kąpieli. Ręcznik niemowlęcy powinien być wyposażony w kaptur – sprawdza się on nie tylko na plaży, ale również w domu. Dzięki niemu, jeśli maluszek będzie miał mokrą główkę, przeciąg nie sprawi, że zrobi mu się zimno. To również dobry sposób na uniknięcie przeziębień z tego tytułu.

Kolejnym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze ręczniczków, jest ich rozmiar. Nie mogą być ani za małe, ani duże, ponieważ w takim wypadku nie będą mogły dobrze otulić brzdąca. A to właśnie ta cecha sprawia, że czują się komfortowo i bezpiecznie, zatem będzie ona kluczowa podczas kąpieli. Produkty tego typu sprawdzają się jednak również w innych sytuacjach. Sprawdzą się także w roli maty, na której rodzice będą mogli przebrać brzdąca czy zmienić mu brudną pieluszkę. Ręcznik nie zajmuje dużo miejsca w torbie, dlatego z łatwością można zabrać go ze sobą wszędzie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *