Stolik i krzesełka – miejsce do jedzenia i zabawy dla dziecka

Dziecięce pokoje czy też kąciki stworzone z myślą o nich, to dla najmłodszych oaza spokoju, poczucie bezpieczeństwa i nieustające szanse na dalszy rozwój. Dlatego rodzice powinni pozwalać swoim brzdącom na naukę poprzez zabawę gadżetami umożliwiającymi im to. Na rynku dostępne są akcesoria, a także meble przystosowane do użytku przez maluchy, w związku z czym pozwalają na bezpieczne oraz interesujące spędzanie czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie produktów 2 w 1 lub 3 w 1, ponieważ dzięki nim udaje się zaoszczędzić zarówno sporo miejsca, jak i pieniędzy. Do takowych zaliczają się m.in. krzesełka do karmienia, niemalże niezastąpione w domach, w których znajduje się niemowlę. 

Krzesełko dla dziecka

Znaleźć można wersje dające możliwość nie tylko na wygodne spożywanie posiłków, ale również na zabawę – np. rysowanie czy malowanie. Wszystko to za sprawą doboru konkretnego modelu mebla lub odpowiednich akcesoriów, które niekiedy znajdują się razem z nimi w zestawach. Krzesełko dla dziecka w większości przypadków posiada zdejmowaną tacę umożliwiającą położenie na niej miseczki z pokarmem, a także innych gadżetów, jakimi dziecko może się pobawić – maskotki, grzechotki itd. W zależności od jej rozmiaru powinna zmieścić się kartka i kilka kredek czy farb, dzięki czemu szkrab będzie miał szansę odkrycia w sobie artystycznej duszy i rozwinięcia swoich zdolności manualnych. To świetny sposób na kontrolowaną zabawę pod okiem rodzica, chcącego zająć się np. obowiązkami domowymi czy pracą.

Czy warto kupić stolik i krzesełka do zabawy?

Można zaopatrzyć się również w wersję krzesła do karmienia w nieco rozbudowanej wersji. Te po wykonaniu kilku ruchów zmieniają się w stolik i krzesełko do zabawy. Kupując takie modele, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na solidność materiałów, z jakich zostały wykonane, a także mocowań i blokady. Mebel powinien być odpowiednio zabezpieczony, aby maluch nie mógł samodzielnie go złożyć/rozłożyć, szczególnie podczas siedzenia w nim, ponieważ mogłoby to doprowadzić do wielu negatywnych konsekwencji. Tego typu produkty świetnie sprawdzą się w niewielkich powierzchniach, jako że zajmują mało miejsca. Osoby dysponujące większą ilością wolnej przestrzeni mogą wyposażyć pokoje dziecięce w tradycyjny stolik i krzesełka dla dzieci, które będą zarówno świetnie wyglądać oraz uzupełniać aranżację, jak i staną się funkcjonalnym meblem dla pociech. Dlatego też wielu rodziców poleca tego typu akcesoria.

Zalety korzystania ze stolików dla dzieci

Krzesełko dla dziecka

Korzystanie z nich ma szereg zalet pozytywnie wpływających na rozwój najmłodszych. Mowa, chociażby o koordynacji ruchowej czy umiejętnościach poznawczych. Dzięki tego typu akcesoriom pociechy uczą się zdolności przyczynowo-skutkowych, a także logicznego myślenia. Możliwości zabaw przy stoliku jest mnóstwo, począwszy od układania klocków, puzzli, po malowanie, a skończywszy na „przygotowywaniu spotkań z przyjaciółmi”. Rodzice mogą wspólnie ze swoimi pociechami bawić się przy stolikach, przy których wygodnie zasiądą szkraby. Na rynku znaleźć można najróżniejsze modele stolików z krzesłami od monochromatycznych najprostszych w swojej formie po różnobarwne z dodatkowymi akcesoriami.

W zależności od własnych preferencji bądź upodobań dziecka należy wybrać odpowiedni model. Warto również zwrócić uwagę na materiał wykonania, ponieważ od niego zależeć będzie nie tylko wygląd, ale także wytrzymałość. Wielu producentów stawia na plastik lub tradycyjne drewno. Pierwsze z nich nie należą do najtrwalszych, niemniej jednak można korzystać z nich nawet na zewnątrz – w ogrodzie. Stoliki i krzesła wyprodukowane z drewna świetnie komponują się z wieloma stylami, a oprócz tego wyglądają ponadczasowo i elegancko. Są też wytrzymalsze, dzięki czemu maluchy będą mogły cieszyć się nimi o wiele dłużej. Istotną cechą jest waga, najlepiej, aby zestaw był lekki, co umożliwi najmłodszym samodzielnie odsuwanie krzesła, aby usiąść.

Nie tylko zabawa

Stoliki dla dzieci nie muszą służyć tylko do zabawy. Rodzice mogą również zaadaptować je do spożywania posiłków czy wspólnego ich przygotowywania – w przypadku kilkulatków. Dzięki temu maluchy będą nie tylko wygodnie siedzieć, ale mają szansę nauczyć się nowych umiejętności, takich jak krojenie miękkich warzyw czy owoców specjalnymi nożami pod opieką dorosłych, czy sprzątanie po jedzeniu. Posiadanie stolika z krzesłami ma wiele zalet, przede wszystkim dlatego, że daje szereg możliwości. Dobrym i oszczędnym rozwiązaniem jest zakup mebli, które rosną razem z dzieckiem. Kiedy stolik czy krzesło zrobi się zbyt niskie, wystarczy odpowiednio wyregulować nóżki. Na rynku znaleźć można także wersje z miejscem do przechowywania drobnych gadżetów czy przyborów szkolnych w stoliku z szufladami, czy pojemniku ukrytym pod blatem. W takim przypadku łatwo nauczyć brzdąca porządku i organizacji swojej przestrzeni. Po zakończonej zabawie odkładanie swoich rzeczy w odpowiednie miejsce pomoże w utrzymaniu czystości, a także dyscypliny malucha.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *