Idealny prezent dla małego muzyka — mikrofon bezprzewodowy

Zabawki dla dzieci można spotkać niemalże w większości sklepów lub nawet marketów. Łatwa dostępność i duży wybór sprawia jeszcze większe kłopoty z zakupem odpowiedniego produktu dla swojej pociechy. Zbliżające się święta, urodziny czy inne okazje np. dzień dziecka to czas na zapoznanie się ze  specyfikacją poszczególnych gadżetów, w celu podjęcia ostatecznej decyzji i wyboru najlepszego wariantu.

Rozwój dzieci dzięki muzyce

mikrofon dla dzieci

Muzyka towarzyszy wszystkim niemalże od samego początku, w związku z czym odgrywa istotną rolę. Maluchy jeszcze w brzuchu wyłapują poszczególne dźwięki, melodie, rozpoznają głos mamy, taty lub siostry. Dlatego zaleca się mówienie, śpiewanie kołysanek czy czytanie swoim pociechom, zanim te przyjdą na świat i wówczas gdy już się urodzą. Brzdące od pierwszych dni mają do czynienia ze spokojnymi melodyjkami wydobywanymi z karuzel, pozytywek, zabawek czy śpiewu rodziców. Muzyka staje się nieodzownym elementem codzienności – umilając czas, a także bezpośrednio wspierając rozwój brzdąców. Często słyszane dźwięki zapadają w pamięci dzieci, które z czasem zaczynają samodzielnie je nucić, a nawet śpiewać piosenki – ucząc się tekstu i linii melodycznej.

Postaw na zabawkowy mikrofon dla dzieci

Muzyka wpływa pozytywnie na rozwój nie tylko zmysłu słuchu, ale również pamięci, koncentracji czy umiejętności językowych. Szkraby mają szansę szybciej nauczyć się poprawnego wymawiania słów, zwiększając ich zasób. Rodzice powinni zachęcać swoje pociechy do śpiewania poprzez nucenie razem z nimi lub zakup odpowiednich „narzędzi” do tego. W tej roli świetnie sprawdzi się mikrofon dla dzieci. Na rynku można znaleźć jego najróżniejsze wersje w dowolnych kolorach czy wielkościach, dzięki czemu nikt nie powinien mieć kłopotu z dobraniem idealnego do preferencji swojego dziecka.

Jaki mikrofon dla dziecka wybrać?

Szeroki wybór tego typu gadżetów wywołuje u niektórych obawy, zatem jaki mikrofon okaże się najlepszy? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz budżetu, który chce się na niego przeznaczyć. Dużą popularnością cieszą się zarówno te z własną stacją, swego rodzaju stojakiem, z którym są połączone, jak i te bezprzewodowe. W przypadku dzieci uwielbiających śpiewać i tańczyć sprawdzi się ta druga opcja, ponieważ nic nie będzie ich ograniczać. Sceną może być kanapa w salonie czy łóżko w sypialni.

Funkcje mikrofonów bezprzewodowych, które są przydatne

W zależności od producenta i modeli mikrofony różnią się od siebie nie tylko wyglądem, wielkością, ceną, ale również funkcjami. Większość z dostępnych na rynku posiada co najmniej kilka wbudowanych melodii, do których maluchy mogą ćwiczyć i pokazywać swoje umiejętności wokalne. Jednak taki mikrofon karaoke dla dzieci może szybko się znudzić. Świetną opcją okaże się funkcja bluetooth. Pozwoli ona na połączenie się np. ze smartfonem i włączenie dowolnej piosenki. Dzięki temu najmłodsi mają szansę śpiewania swoich ulubionych piosenek z bajek czy innych filmów.

Regulacja głośności i dyktafon w mikrofonach dla dzieci

mikrofon dla dzieci

Niezwykle istotną kwestią jest głośność. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na mikrofon bezprzewodowy, czy przewodowy, powinien mieć jej regulację. Nie wszystkie dzieci lubią głośne dźwięki, ponieważ mogłoby je to zniechęcić do takiej zabawy lub zwyczajnie przestraszyć. Zbyt ciche gadżety także się nie sprawdzą, ponieważ maluchy nie będą miały poczucia, że „występują”. Niektóre modele zabawek z tej kategorii zostały wyposażone również w dyktafon, czyli opcję nagrywania dźwięku i jego odtwarzania. To świetny sposób na wspólną zabawę z dzieckiem np. w powtarzanie konkretnych słów czy zdań i tym samym rozwijanie umiejętności językowych.

Efekty świetlne i wizualne

Maluchy już od najmłodszych lat uwielbiają naśladować swoich rodziców i innych dorosłych. W związku z tym mikrofon dla dzieci powinien być możliwe jak najlepiej zbliżony swoim wyglądem do tych profesjonalnych. Dzięki temu wzbudzi on zainteresowanie najmłodszych. W tej roli świetnie sprawdzają się także efekty świetlne, np. mruganie kolorowych diod podczas śpiewania, czy inne oświetlenie w trakcie wykorzystywania poszczególnych funkcji urządzenia. To z pewnością zwróci uwagę szkrabów, które z jeszcze większym zaciekawieniem będą chciały posługiwać się mikrofonem w czasie popisów swoich wokalnych umiejętności.

Waga, rozmiar i materiał wykonania mikrofonów dla dzieci

Mikrofon, podobnie jak wszystkie inne zabawki należy dopasować do wieku swojej pociechy. W innym przypadku nie spełni swojego zadania, a dziecko nie będzie chciało się nim bawić. Decydując się na zakup takiego urządzenia, trzeba zwrócić uwagę na jego wagę. To właśnie od tego zależy wygoda szkraba. Zbyt ciężkie mogą powodować dyskomfort oraz niechęć właśnie ze względu na duże obciążenie. Nie bez znaczenia jest także materiał. Najlepiej postawić na wysoką jakość, aby gadżet mógł posłużyć przez dłuższy czas i nie uległ uszkodzeniu przy pierwszym upadku. W związku z tym słaby plastik to mało rozsądny wybór


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *