Miś szumiś – modna maskotka czy wartościowy produkt?

Kompletując wyprawkę dla swojego szkraba, warto pamiętać o wybraniu zabawek, które zapewnią mu właściwy rozwój. W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszą się misie szumisie. Jeśli zastanawiasz się nad ich zakupem i masz wątpliwości czym różni się ta przytulanka od tradycyjnych maskotek, to warto byś zapoznał się z treścią tego tekstu. 

Miś szumiś to połączenie maskotki ze specjalnym mechanizmem szumiącym, której celem jest zapewnienie dziecku spokojnego snu. Poniekąd powstał on przez przypadek, gdyż prekursorka szumiących misiów odkryła, że jej dziecko uspokaja się pod wpływem odgłosów wydawanych przez odkurzacz i suszarkę. Okazało się, że dźwięki te są rodzajem szumu, który może ułatwić zasypianie. By wykorzystać korzystny wpływ szumu na niemowlęta, zdecydowano się stworzyć specjalny mechanizm, który będzie imitował to brzmienie. Miś szumiś może towarzyszyć dzieciom już od narodzenia. Rodzice są zachwyceni jego działaniem, gdyż dzięki niemu nie zadręczają się już nieprzespanymi nocami, a ich dziecko stało się spokojniejsze.

Rodzaje szumu – czym się różnią?

 

Istnieją różne rodzaje szumu. Niemowlęta najbardziej uspokajają się pod wpływem szumu wód płodowych, który przypomina im o pobycie w łonie matki. Po narodzinach dziecko trafia do obcego świata, który dopiero poznaje i czuje się w nim niepewnie. Usłyszenie dobrze znajomego dźwięku wpłynie pozytywnie na jego poczucie bezpieczeństwa.

Kolejnym rodzajem szumu jest szum biały, który przypomina odgłos wydawany przez odkurzacz i suszarkę. Jest on szczególnie lubiany przez niemowlęta, które pod jego wpływem przestają płakać i zasypiają szybciej niż w ciszy.

Równie skuteczny jest szum różowy, który jest bardzo podobny do szumu białego, lecz częstotliwość jego dźwięku jest głębsza. Niemowlęta przy nim czują się pewniej, gdyż szum imituje – dobrze im znany – dźwięk przepływania krwi w żyłach matki.

Starsze dzieci bardziej uspokajają się pod wpływem kojących dźwięków natury, do których należy np. szum padającego deszczu lub szum fal. Mimo, że dźwięki te są nowym zjawiskiem dla niemowlęcia, to mają na nie łagodzący wpływ i przyzwyczajają je do otaczającego świata.

Nie tylko mechanizm szumiący

Producenci szumisiów – oprócz mechanizmów szumiących – zdecydowali się umieścić więcej innowacji, które z pewnością ułatwią rodzicom sprawowanie opieki nad pociechami. Począwszy od mechanizmu podstawowego, którego zadaniem jest wybór rodzaju szumu i ustalenie jego głośności, aż do bardziej zaawansowanych udogodnień. Warto wiedzieć, że mechanizm podstawowy po godzinie stopniowo wycisza zabawkę. Rodzic nie musi więc pamiętać o jej wyłączeniu. Kolejną ciekawą funkcją jest inteligentny czujnik snu. Jego zaletą jest możliwość działania nawet wtedy, gdy mechanizm szumiący jest wyłączony. Dzięki jego zastosowaniu miś przechodzi w stan czuwania. Oznacza to, że gdy dziecko nagle przebudzi się i zacznie płakać, to mechanizm szumiący natychmiast włączy się z powrotem. Rodzic prawdopodobnie nie będzie musiał po raz kolejny usypiać szkraba, gdyż – pod wpływem dźwięków wydobywających się z maskotki – maleństwo zaśnie ponownie. Szumisie często są poszerzone o funkcję non-stop polegającą na możliwości włączenia szumu, który będzie działał nieustannie przez 12 godzin. Dzięki jej zastosowaniu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że niemowlę wybudzi się w trakcie snu, gdyż cały czas będzie otulone przez delikatne dźwięki. Niektóre warianty tej zabawki mają opcję umożliwiającą połączenie z aplikacją, która pozwala na sterowanie z poziomu smartfona. To rozwiązanie zapewnia opiekunowi zdalną obsługę szumisia. Oznacza to, że nie trzeba iść specjalnie do pokoju dziecka, by włączyć maskotkę. Dodatkowo aplikacja wyśle powiadomienie na telefon rodzica, gdy maluch wybudzi się i zacznie płakać. Ponadto przy jej pomocy opiekun jest w stanie ustawić konkretny czas szumienia, a także kontrolować poziom naładowania baterii w zabawce.

Jeszcze więcej funkcji

miś szumiś

Producenci nieustannie wprowadzają nowe rozwiązania, aby jak najlepiej dopasować szumisie do potrzeb najmłodszych. W tym celu umieszczają dodatki mające wzbudzić zainteresowanie także starszych dzieci. Wśród nich warto wyróżnić kołysanki odtwarzane przez szumisia. Mają one charakter spokojnych piosenek, które wyciszają dziecko po całym dniu zabawy. Miś szumiś może odtwarzać także utwory muzyki klasycznej, które wyjątkowo pozytywnie wpływają na rozwój. Ponadto mogą ich słuchać maluchy w każdym wieku, nawet te, które jeszcze się nie narodziły. Oznacza to, że maskotkę można zakupić jeszcze przed narodzinami maleństwa i przykładać ją w pobliżu brzucha matki, by dziecko usłyszało jej dźwięki. Warto to robić, gdyż muzyka klasyczna – dzięki swojej harmonii – wpływa pozytywnie na rozwój mózgu. Szkrabom powyżej drugiego roku życia szczególnie poleca się szumisia z bajkami, który łączy wyciszające dźwięki natury z uroczymi opowieściami. W tym wieku słuchanie przed snem wyłącznie szumu może okazać się niewystarczające, by mały szkrab z powodzeniem zasnął. Bajki są opowiadane niezwykle cichym i kojącym głosem, by nie rozbudzić malucha przed snem. Ponadto ich twórcy sprytnie zastosowali w nich znane techniki relaksacyjne i dostosowali je do percepcji maluchów. Oprócz tego opiekun ma możliwość nagrania swojej autorskiej bajki. Ta funkcja będzie szczególnie przydatna podczas rozłąki z dzieckiem, które tęskni za głosem swojego rodzica.

Urocze maskotki

Warto również zwrócić uwagę na staranność wykonania maskotek. Do ich produkcji użyto wysokiej jakości materiałów bezpiecznych dla skóry niemowląt. Występują one w różnych kolorach i ubrankach, by każdy rodzic znalazł przytulankę odpowiednią dla swojego malucha. Kolory przytulanek są delikatne i pastelowe, by nie rozdrażniać dziecka. Misie wyglądają bardzo uroczo i z pewnością będą doskonałą ozdobą każdego dziecięcego pokoju. Przytulanka posiada elementy sensoryczne, które stymulują zmysły dziecka i dostarczają mu zróżnicowanych bodźców. Na początkowym etapie rozwoju dzieci szczególnie wrażliwe są na zmysły. Dlatego więc nawet pozornie nieistotne szczegóły, takie jak: struktura materiału, czy szeleszczące i wypukłe elementy mogą mieć wpływ na zainteresowanie dziecka zabawką. Warto wiedzieć, że szumisia można bezpiecznie umieścić w pralce. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, by przed praniem wyjąć szumiący mechanizm z wnętrza maskotki.

Szumisie mini

miś szumiś

Producenci zadbali również o to, by zadowolić rodziców, którym zależy wyłącznie na mechanizmie szumiącym, a nie na samej maskotce. W tym celu stworzyli szumisie mini w formie zawieszek, które można przymocować do wózka, łóżeczka, nosidełka lub fotelika samochodowego. Oprócz tego rodzic może przyczepić zawieszkę do swojej ręki i jednocześnie utulać dziecko do snu. Uproszczona wersja szumisia nie posiada rozszerzonych funkcji. Jej forma jest jednak bardzo praktyczna – dzięki niewielkiej wielkości, rodzice z łatwością mogą zabrać zawieszkę w podróż lub na spacer, gdyż nie będzie zajmowała dużo miejsca.

Misie szumisie mają nie tylko pozytywny wpływ na dziecko, lecz także pomagają świeżo upieczonym rodzicom przetrwać pierwsze miesiące życia ich pociechy, gdy noworodek jeszcze nie potrafi odnaleźć się w nowych warunkach. Dzięki szumisiowi dziecko przypomni sobie okres prenatalny i poczuje się bezpieczne, co z pewnością zapewni mu lepszy sen. Ponadto sama maskotka jest niezwykle urocza i idealnie uzupełni wystrój dziecięcego pokoju. Oprócz tego nowoczesne szumisie posiadają coraz więcej atrakcyjnych funkcji, dzięki którym zabawka może posłużyć dziecku nie tylko w pierwszych miesiącach, lecz również w późniejszych latach. Warto więc zdecydować się na kupno tej wyjątkowej maskotki, gdyż może ona ułatwić codzienne życie rodziców i ich dziecka.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *